Array ( ) between reality and dreams.. - bloog.pl
Bloog Wirtualna Polska
Są 1 277 242 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Zdjęcia w galeriach.


Na lato

poniedziałek, 22 czerwca 2009 13:08

Wreszcie mamy wakacje. Bede miała więcej czasu (przynajmniej teoretycznie). Z okazji zakończenia roku szkolnego postanowiłam namalować dla mojej już byłej wychowawczyni obraz:Tu jest już zafoliowany itd. bliższe ujęcie można zobaczyć w galerii ;]


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (9) | dodaj komentarz

a co u ptaków?

środa, 29 kwietnia 2009 19:35

Na początku kwietnia zauważyłam na świerku przed domem misternie zbudowane gniazdo. Nie zabrakło "lokatorów" Czarny samiec i oliwkowobrązowa samica z żółtym dziobem. Po głębszej obserwacji w gnieździe zauważyłam złożone już przez samice 4 jaja:Samica cierpliwie wysiadywała i ogrzewała swoje "nienarodzone" jeszcze dzieci. Po ok. 1,5 tyg. z 4 jaj wykluły się 4 pisklaki:Samica zrobiła co do niej należało, młode jak to młode potrzebują pokarmu, który przynosi im............. SAMIEC! To on je karmi.
Pisklaki po paru dniach, błyskawicznie urosły:

Może nie widać dokładnie, ale są już dosyć dobrze upierzone, no a dziobki im się nie zamykają, z niecierpliwością czekają na tatusia aż je nakarmi ;]
Zapomniałabym napisać jaki to gatunek. Pisklaki reprezentują rodzinę KOSÓW

// Przedstawiam mamusię:


Niestety tatuś zdechł.. aaale mama żyje i jeszcze karmi młode mimo, że wyleciały a raczej "wyskoczyły" już z gniazda. Są wielkości 2/4 samicy i trochę od niej ciemniejsze. Teraz będą uczyły się latać i same zdobywać pożywienie. To chyba już koniec opisywania rodziny Kosów. Mam nadzieję, że wszystkie 3 młode przetrwają.


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (6) | dodaj komentarz

Ready- Wielkanoc

środa, 08 kwietnia 2009 21:09
Mmm tytuł może mało adekwatny do tego co chcę powiedzieć. Otuż maki są skończone -> w galerii, natomiast tu macie w powiększeniu max: http://i39.tinypic.com/szzwpc.jpg  Martwa natura2 też jest bardziej dopracowana ii oprawiona jak widać na zdjęciu w galerii. No i narazie tyle ;P

Ps. Lece pisanki malować! bo.. święta nadchodza wielkimi krokami

//edit

    
Kurczaak wielkanocny i pisanka w kropki ;P
Podziel się
oceń
1
0

komentarze (23) | dodaj komentarz

Spotkanie z wiosną..

czwartek, 02 kwietnia 2009 22:26
Na początek przedstawię obraz z mojego ogródka:
    

Cuudowne! Małe krokusy a jak cieszą ;D

No tak dzisiaj (02.04.09) byłam na rowerze.. jadąc o mało nie rozjechałam tych 2 bohaterek:

  

Jak widać żaby/ropuchy (muszę przyznać, że nie jestem dobra w rozpoznawanie gatunków..) też pragnęły przywitać wiosnę wychodząc na ścieżkę rowerową.. Miały dużo szczęścia, dostrzegłam je i piszcząc gwałtownie zahamowowałam (reakcja odruchowa) choć potem bliżej przyjarzałam się tym stworzeniom ;)

//Edit: Moje "maki" zostały dopracowane, obraz wisi u mojej babci już gotowy oprawiony. Gdy będe miała okazję zrobie zdjecie i wrzucę tutaj. Przymierzam się teraz do malowania impresjonistycznych słoneczników z jarzębiną.. cóż trzeba podejmować wyzwania.. z pewnością szybko się tu nie ukażą, co by nie stało się tak jak z makami które jeszcze wymagające poprawki od razu wrzuciałam bloga..
Podziel się
oceń
1
0

komentarze (5) | dodaj komentarz

W końcu przyszła- pani wiosna!

niedziela, 22 marca 2009 11:22

Więc (nie zaczyna się zdania od więc)
Tak czy siak 21 marzec za nami co oznacza, że mamy wiosne!!! (niekoniecznie za oknem).
Mój arcik urzymany jest w tonacji ciepło-wiosennej, przełamałam jednak żółto-pomarańczowe tulipany niebieskim wazonem. To mój 1st obraz malowany techniką impasto, do której używałam szpachelki malarskiej.
Jest impresjonistyczny
Teraz obrazy będą powstawały właśnie w takiej wiosennej tonacji ;)


ZANIM SKOMENTUJESZ:

IMPRESJONIZM
Kierunek w sztuce, który rozwinął się we Francji, w drugiej połowie XIX w. i trwał przez pierwszą ćwierć XX w.
Impresjonista przedstawiał rzeczy według własnych wrażeń, bez troski o powszechnie przyjęte zasady, dążył do oddania intensywności światła, jego refleksów. Impresjoniści nie chcieli przedstawiać form i barw na podstawie posiadanej wiedzy, lecz tak, jak je postrzegali, poddane deformującemu działaniu światła. Porzucili także rysunek konturowy, zaniechali perspektywy geometrycznej, przestrzeń i wolumen podkreślali kolorem - jego natężeniem i odcieniem.

Podziel się
oceń
2
0

komentarze (16) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


wtorek, 23 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  9 738  

O mnie

Witam drogi czytelniku! ;)

Kontakt gg

GG: 2713357 Xenia

ART blogi

Statystyki

Odwiedziny: 9738
Galerie
  • liczba zdjęć: 5

Galerie

Licznik

Lubię to